HAKKIMIZDA

Türkiye’de her gün milyonlarca araç seyir halinde dolaşırken, binlerce aracın çeşitli sebeplerden dolayı trafik tescil plakaları kaybolmakta, kaybolan bu plakaların yeniden çıkarılması için gerekli prosedür ve harç işlemleri araç sahipleri için vakit ve nakit kaybına yol açmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye genelinde her yıl binlerce vatandaşımız çalınan araçları için Emniyet Müdürlüğü’ne başvurmaktadır.

Plakamnerede.com ekibi olarak amacımız yaşanan vakit ve nakit kaybını önlemenin yanı sıra vatandaşlık bilincini, duyarlılığını artırmak ve emniyet güçlerinin işini kolaylaştırmak için polise yardımcı olmaktır.

Bu websitesinde;

• Sahipsiz bulduğunuz plakaları "Plaka Buldum" bölümünden yayınlayabilir, kaybettiğiniz plakanızı anasayfada bulunan arama bölümünden sorgulayabilirsiniz.

• Aracınızın çalınması durumunda plakasını burada yayınlayabilirsiniz. Anasayfada yayınlanacak olan çalıntı aracın plakası tüm Türkiye'de sitemizi takip eden ziyaretçilerimiz tarafından bilinecek ve izmir escort duyarlı vatandaşlarımız sayesinde çalınan aracın bulunma olasılığı artacaktır.

• Özel plakalarından dolayı satmak istediğiniz araçlarınız için ilan verebilir, il koduna göre satılık olan özel plakalı araçları görüntüleyebilirsiniz.